دیجی فورپت مگ, مقالات سگ

بهترین غذای خشک سگ های عقیم

بهترین غذای خشک سگ عقیم شده

سگ‌ها موجودات دوست‌داشتنی هستند که صاحبانشان همواره با عشق فراوان می‌کوشند تا بهترین‌ها را برایشان فراهم ‌کنند. یکی از کارهایی که برای بهبود کیفیت و سلامت زندگی سگ‌ها انجام می‌شود، عقیم سازی است. در فرایند عقیم سازی سگ‌ها، غدد جنسی آن‌ها از بدنشان خارج می‌شود که این مورد زندگی‌ آن‌ها را دستخوش تغییر می‌کند. یکی از اثرات عقیم‌ سازی کاهش متابولیسم یا سوخت‌وساز بدن سگ‌ها است. آن‌ها بعد از عقیم‌ شدن از فعالیت‌های بدنی خود می‌کاهند و دیگر مثل قبل بازیگوشی نمی‌کنند، بنابراین احتمال چاقی در آن‌ها افزایش می‌یابد. برای در امان ماند سگ‌ها از اثرات عقیم سازی غذاهای مخصوصی تولید می‌شود که قصد داریم در ادامه مطلب از فروشگاه دیجی فور پت به معرفی آن‌ها و انواع بهترین غذای خشک سگ های عقیم بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

 

غذای خشک سگ‌ های عقیم چیست؟

کسانی که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند علاقه و وابستگی زیادی به آن‌ها دارند و ‌نمی‌خواهند که کوچیک‌ترین آسیبی به این موجودات دوست‌داشتنی وارد شود. آن‌ها سعی می‌کنند که محیطی امن و سالم برای سگ‌های خود فراهم کنند. یکی از اقداماتی که برای سالم نگه‌داشتن سگ‌ها انجام می‌شود، عقیم‌سازی است. در فرایند عقیم‌سازی غده‌های جنسی سگ‌ها از بدن آن‌ها خارج می‌شود و به ارتقای سلامت و‌ طول عمر آن‌ها کمک می‌کند. برداشتن غدد جنسی، با تغییرات هورمونی همراه است که موجب می‌شود اشتهای سگ‌ها افزایش ‌یابد.

غذای خشک سگ‌ های عقیم چیست؟

از طرفی دیگر، فعالیت سگ‌ها نسبت به قبل از عقیم سازی کمتر می‌شود که به چاقی و اضافه وزن منجر خواهد شد. ازاین‌رو غذایی باید برای آن‌ها در نظر گرفته شود که دارای چربی کمتر، پروتئین و فیبر بیشتری باشد تا هم کالری موردنیازشان را تأمین و هم از چاقی آن‌ها جلوگیری کند؛ بنابراین رژیم غذایی سگ‌های عقیم با سگ‌های عقیم نشده، کاملا متفاوت است. برای داشتن سگی سالم بعد از فرایند عقیم‌سازی بهتر است که رژیم غذایی مناسبی را با تهیه انواع بهترین غذای خشک سگ های عقیم فراهم کنید. همچنین میتوانید با مطالعه مقاله نکات کاربردی برای عادت دادن سگ به غذای خشک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

غذای خشک سگ‌ های عقیم شده چه ویژگی‌هایی دارد؟

موضوعی که همه به‌خوبی به‌ آن آگاه هستیم این است که سگ‌ها بعد از عقیم‌ شدن با کاهش فعالیت‌های روزانه مواجه می‌شوند، اما ممکن است در میزان اشتهای آن‌ها تغییری ایجاد نشود. از طرف دیگر با برداشتن غدد جنسی، هورمون‌های آن‌ها دچار تغییر می‌شود که بر متابولیسم آن‌ها تأثیر می‌گذارد. همه این موارد باعث می‌شود که غذای سگ عقیم شده نسبت به سگ‌های دیگر متفاوت باشد. بررسی بهترین غذای خشک سگ عقیم شده نشان می‌دهد که خوب است غذای آن‌ها دارای ویژگی‌های زیر باشد:

  • از مواد غذایی دارای ال کارنیتین استفاده شود تا وزن سگ‌ها بهتر کنترل شود.
  • غذاهای حاوی پروتئین و فیبر بالا برایشان آماده شود تا کمتر احساس گرسنگی کنند.
  • غذاهای فرموله شده مخصوص سگ‌های عقیم برای آن‌ها تهیه شود.
  • غذاهایی را که درصد چربی پایینی دارد برایشان فراهم کنید‌.
  • از تهیه غذاهایی که دارای عطر و طعم مصنوعی هستند خودداری نمایید.

معرفی انواع بهترین غذای خشک سگ‌ های عقیم

معرفی انواع بهترین غذای خشک سگ‌ های عقیم

توجه به سلامتی سگ‌ها و پیشگیری از اضافه وزنشان موجب شده که شرکت‌های بسیاری به تهیه و تولید بهترین غذای خشک سگ های عقیم روی آورند. در ادامه به بررسی بهترین غذای خشک سگ های عقیم که در سایت دیجی فورپت موجود است خواهیم پرداخت.

  • غذای خشک سگ عقیم آروماتیش پت فله ای: این غذای خشک برای سگ‌های عقیم شده تا وزن ۱۰ کیلوگرم مناسب است که با طعم اردک و با هدف کنترل وزن و سلامت پوست و مو تولید می‌شود.
  • غذای خشک سگ عقیم شده سلبن: که برای سگ‌های عقیم شده نژاد کوچک به بازار عرضه می‌شود. در تهیه این غذا از گلوکزامین و ال کارنتین استفاده شده است که به حفظ و کنترل وزن سگ‌هایتان کمک می‌کند.
  • غذای خشک سگ عقیم آروماتیش پت طعم بره: طعم فوق‌العاده این غذا برای سگ‌های عقیم شده و بد اشتها، مناسب است. این غذا علاوه‌بر کنترل وزن به حفظ سلامت پوست و موی سگ‌ها کمک می‌کند.
  • غذای خشک سگ عقیم رویال کنین: که برای سگ‌های عقیم شده نژاد کوچک تولید می‌شود. این غذا دارای فیبر بالایی است که کمک می‌کند سگ‌های عقیم‌شده با مشکلات دفع مواجه نشوند.

 

نکاتی که بعد از عقیم کردن سگ‌ها باید در نظر داشته باشید!

حال که با بهترین غذای خشک سگ های عقیم آشنا و از دلایل اهمیت این غذا برای سگ‌های عقیم آگاه شده‌اید، قصد داریم به مواردی که باید در هنگام خرید انواع بهترین غذای خشک سگ‌ عقیم شده به آن توجه کنید اشاره کنیم، پس با ما همراه باشید.

نکاتی که بعد از عقیم کردن سگ‌ها باید در نظر داشته باشید!

محتویات آن را با دقت بخوانید!

سگ‌ها بعد از عقیم شدن علاوه‌بر احتمال چاقی، پوست و مویشان نیز با مشکلاتی مواجه می‌شود که باید از طریق تغذیه مناسب برطرف شود. در هنگام خرید غذا سعی کنید درصد چربی، پروتئین و فیبر این آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید و نسبت به تأمین ویتامین‌های لازم برای پوست و موی سگ‌ها اطمینان کسب کنید.

عادات غذایی سگ‌ها را تغییر دهید!

اگر قبل از عقیم سازی، سگ شما بدون برنامه مشخص غذا می‌خورد، بعد از عقیم شدن باید این روند را متوقف کنید، چراکه دسترسی نامحدود به غذا، موجب می‌شود سگ‌ها بدون ملاحظه غذا بخورند و به اضافه وزن دچار شوند‌‌. در زمینه خوردن میان وعده، یادتان باشد که نباید بیش از ۲۰ درصد کالری دریافتی روزانه آن‌ها از طریق میان وعده تأمین‌ شود. لازم به ذکر است که اجرای این دستورالعمل‌ها به حفظ سلامتی و طول عمر این حیوانات دوست‌داشتنی کمک می‌کند.

آن‌ها را به ورزش کردن تشویق کنید!

رعایت نکات تغذیه‌ای برای کنترل وزن سگ‌های عقیم شده به تنهایی کافی نیست! شما باید سگ‌ها را به فعالیت و تحرک بیشتر تشویق کنید. بهتر است در ساعت مشخصی از روز، آن‌ها را به گردش ببرید تا از این طریق کالری بیشتری بسوزانند.

وزن را اندازه بگیرید

برای آنکه بتوانید نسبت به تغذیه سگ‌ها و میزان کالری دریافتی‌شان با دقت بیشتری عمل کنید، باید وزن آن‌ها را به‌طور مداوم اندازه بگیرید. اگر سگتان با کمبود یا اضافه وزن مواجه است از طریق مشورت با دامپزشک نسبت به تهیه یک برنامه رژیم غذایی مناسب اقدام کنید.

غذای خشک سگ‌ های عقیم شده چه ویژگی‌هایی دارد؟

جمع‌بندی

در‌ این مطلب به بررسی بهترین غذای خشک سگ‌ های عقیم پرداختیم و چند نمونه از بهترین مدل‌های آن را به شما معرفی کردیم. صاحبان سگ‌ها همواره در‌‌ پی آن هستند که بهترین‌ها را برای آن‌ها فراهم و از بیماری‌های احتمالی پیشگیری کنند‌. عقیم سازی یکی از راه‌های ارتقای سلامت سگ‌ها است‌. فرایند عقیم کردن با هدف حفظ سلامتی و همچنین جلوگیری از فرزندآوری سگ‌ها انجام می‌شود. این عمل که با برداشتن غدد جنسی سگ‌ها انجام می‌شود، زندگی آن‌ها را دچار تغییر می‌کند‌. بیشتر سگ‌ها بعد از عقیم سازی دچار اضافه وزن می‌شوند که ممکن است سلامت آن‌ها را به خطر بیندازد، ازاین‌رو بعد از عقیم سازی باید برنامه غذایی مخصوصی برایشان تهیه شود تا از دریافت کالری بیشتر جلوگیری کند. صاحبان سگ‌ها می‌توانند با خرید انواع بهترین غذای خشک سگ عقیم، هم مواد مورد نیاز آن‌ها را تأمین کنند و هم خیالشان از کنترل وزن سگ‌ها راحت باشد‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *