دیجی فورپت مگ, مقالات سگ

بررسی بهترین غذای خشک سگ های بالغ

بهترین غذای خشک سگهای بالغ

در یک دنیای ایده‌آل، تمام برندها غذای خشک سگ را به شکلی برابر تولید می‌کنند؛ اما دنیای ما ایده‌آل نیست و صاحبان سگ‌ها با طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها روبرو هستند که همه آن‌ها ادعا می‌کنند بهترین غذای خشک سگهای بالغ موجود در بازار را ارائه می‌دهند. غربالگری این گزینه‌ها برای یافتن یک برند غذای خشک سگ سالم، مقرون به صرفه و جذاب اغلب بسیار سخت و خسته‌کننده است؛ اما با استفاده از این راهنمای جامع و کامل از سایت دیجی فورپت، می‌توانید به راحتی مناسب‌ترین غذا برای سگتان را تشخیص داده و آن را خریداری کنید.

چه چیزی باعث می‌شود غذای خشک سگ «خوب» باشد؟

بهترین غذای خشک سگهای بالغ

اکثر مردم به سگ خود غذای خشک یا غذای تر کنسروی می‌دهند. این غذاهای فرآوری‌شده ممکن است برای ما جذاب نباشند، اما حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز سگ برای سالم ماندن هستند. غذاهای کارخانه‌ای سگ با کیفیت بسیار تولید می‌شوند و توسط متخصصان دامپزشکی تحت آزمایش‌های دقیق قرار می‌گیرند؛ اما دقیقاً چه چیزی در این غذاها وجود دارد؟

سگ‌ها برخلاف گربه‌ها «گوشتخوار اجباری» نیستند. در حالی که گوشت بیشتر رژیم غذایی آن‌ها را تشکیل می‌دهد، سگ‌های خانگی می‌توانند مواد مغذی را از غلات، میوه‌ها و سبزیجات نیز دریافت کنند. این غذاهای غیر گوشتی فقط پرکننده نیستند، بلکه می‌توانند منبع ارزشمندی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر ضروری باشند. یک غذای خوب برای سگ حاوی گوشت، سبزیجات، غلات و میوه است. بهترین غذای خشک سگ نسخه‌های باکیفیتی از این مواد را در خود دارد که برای دستگاه گوارش سگ شما مناسب و بی‌خطر هستند.

انواع غذاهای خشک سگ بالغ چه تفاوتی باهم دارند؟

غذاهای خشک سگ بالغ چه تفاوتی باهم دارند

بهترین غذای سگ باید نیازهای غذایی این حیوان را برآورده کند. در حالی که محصولات اکثر برندها حداقل نیازهای تغذیه‌ای سگ‌ها را تأمین می‌کنند، مهم است که به یاد داشته باشید که همه سگ‌ها نیازهای تغذیه‌ای یکسانی ندارند.

سگ‌ها در طول زندگی خود به طیف وسیعی از مواد مغذی در مقادیر مختلف نیاز دارند. نیازهای غذایی یک توله سگ با یک سگ بالغ متفاوت است، به همین دلیل می‌توانید به توله سگ خود غذای خشک مخصوص توله سگ یا شیر خشک بدهید. علاوه بر این، سگ‌ها و توله‌های نژاد بزرگ و نژاد کوچک نیز نیازهای تغذیه‌ای متفاوتی دارند، بنابراین هنگام خرید بهترین غذای خشک سگهای بالغ باید نژاد سگ خود را نیز در نظر داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی خرید غذای خشک سگ نژاد بزرگ نیز می توانید به لینک درج شده مراجعه کنید.

بررسی اطلاعات غلط درباره غذای خشک سگ

اطلاعات نادرست زیادی در مورد تغذیه سگ در اینترنت وجود دارد. با پیروی از یک قانون ساده، می‌توانید اطلاعات غلط را از درست تشخیص دهید: با استناد به منابع موثق و معتبر. بسیاری از افراد با وجود اینکه نیت بدی ندارند، بدون اثبات علمی ادعاهایی در مورد تغذیه سگ‌ها ارائه می‌دهند. در حین انجام تحقیق، همیشه بررسی کنید که آیا این اطلاعات توسط یک منبع معتبر مانند دامپزشک، متخصص تغذیه سگ یا مطالعه علمی پشتیبانی می‌شود یا خیر. شک و تردید نیز هرگز ضرری ندارد.

بررسی اطلاعات غلط درباره غذای خشک سگ

بسیاری از مردم در مورد غذای سگ حاوی غلات یا بدون غلات، غذای سگ بدون نخود سبز، یا غذاهای سگ حاوی محصولات جانبی حیوانی سؤالاتی دارند. اگر سگ شما طبق تشخیص دامپزشک دارای آلرژی غذایی ناشی از غلات است، می‌توانید با راهنمایی دامپزشک رژیم غذایی بدون غلات را انتخاب کنید. برای بیشتر سگ‌ها، غلات‌ها منبعی از مواد مغذی مفید هستند. محصولات جانبی حیوانی با کیفیت (شامل گوشت اندام و احشاء که نسبت به ماهیچه ارزش غذایی بیشتری دارد) نیز می‌توانند بسیار مغذی باشند. محصولات جانبی در غذاهای تولیدشده توسط برندهای معتبر به دلیل نظارت‌ها و قوانین سفت و سخت شامل سم، مو، محتویات روده یا کود دامی نیستند.

نحوه خواندن لیبل غذای خشک سگ

یکی از راه‌های تشخیص بهترین غذای خشک سگهای بالغ از غذای بد، خواندن لیبل آن است. خواندن لیبل‌ها ممکن است سخت باشد، اما برای اطمینان از کیفیت غذا و مناسب بودن آن برای سگتان، بهتر است لیبل آن را با دقت بخوانید. تولیدکنندگان طبق قانون ملزم هستند تا هشت نوع اطلاعات کلیدی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند:

  • نام محصول
  • وزن خالص محصول
  • نام و آدرس سازنده
  • تجزیه و تحلیل تضمینی
  • لیست مواد تشکیل‌دهنده
  • گونه‌های حیوانی مورد نظر (مانند سگ یا گربه)
  • بیانیه کفایت تغذیه
  • دستورالعمل‌های تغذیه

نام محصول

نام محصول به تنهایی چیزهای زیادی را در مورد محتویات داخل کیسه به شما می‌گوید. اصطلاح «گوشت گاو» به این معنی است که گوشت گاو باید حداقل ۷۰ درصد کل محصول را تشکیل دهد. از سوی دیگر، اصطلاحاتی مانند «meal» تنها مستلزم آن هستند که گوشت گاو تشکیل‌ دهنده حداقل ۱۰ درصد کل محصول باشد. «با گوشت گاو» یعنی تنها ۳ درصد از کل محصول گوشت گاو است و «طعم گوشت گاو» یعنی گوشت گاو فقط به اندازه‌ای در محصول وجود دارد که به آن طعم بدهد (کمتر از ۳ درصد). همین امر در مورد سایر مواد مانند «مرغ» نیز صادق است.

غذای خشک سگ بالغ

مواد تشکیل‌دهنده

لیست مواد تشکیل‌دهنده روی لیبل غذای خشک سگ، در مورد کیفیت مواد یا اینکه از کجا آمده‌اند به شما اطلاعاتی نمی‌دهد. گوشت و ذرت یکی از مواد مغذی هستند که معمولاً روی لیبل به چشم می‌خورند. ذرت می‌تواند خردشده، آسیاب‌شده و غیره باشد. گوشت‌های کامل حاوی درصد زیادی از آب هستند، به این معنی که درصد کلی گوشت پس از فرآوری کمتر از آن چیزی خواهد بود که به نظر می‌رسد. از سوی دیگر، «meal» برای مردم کمتر جذاب به نظر می‌رسد، اما در واقع حاوی گوشت بیشتری نسبت به «گوشت کامل» است، زیرا در آن وزن آب وجود ندارد که معادله را به هم بریزد.

در حالی که لیست مواد ممکن است نشان‌دهنده کیفیت مواد نباشد، اما به شما می‌گوید که چه چیزی در غذا وجود دارد. این امر به ویژه برای سگ‌ هایی با نیازهای غذایی خاص یا آلرژی بسیار مهم است و همچنین برای صاحبانی که می‌خواهند سگ خود را با منابع خاصی از فیبر، پروتئین و کربوهیدرات تغذیه کنند.

ویژگی‌های بهترین غذای خشک سگهای بالغ

در دسترس‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین غذای سگ، غذای خشک است. غذای خشک نیازی به نگهداری در یخچال ندارد و این مزیت اصلی آن در مقایسه با غذای تر به شمار می‌رود زیرا تقریباً ۹۰ درصد ماده خشک و ۱۰ درصد آب دارد. این باعث می‌شود بتوانید آن را به راحتی برای مدت طولانی نگه دارید. بهترین غذای خشک سگهای بالغ از ترکیب و پختن موادی مانند گوشت و غلات تهیه می‌شود. این فرآیند نشاسته‌های موجود در غذا را به شکلی که به راحتی هضم باشند تبدیل می‌کند و در عین حال سموم را از بین می‌برد و مواد را استریل می‌کند.

ویژگی‌های بهترین غذای خشک سگهای بالغ

انواع مختلفی از غذای خشک سگ وجود دارد. بهترین غذای خشک برای سگ شما به نیازهای غذایی او بستگی خواهد داشت. به طور کلی، یک غذای خشک با کیفیت بالاتر که حاوی مواد مناسب برای سن و نژاد سگ شما باشد بهترین انتخاب است، اما ترجیحاً با دامپزشک خود در مورد سالم‌ترین انتخاب برای سگتان صحبت کنید.

سخن پایانی

انتخاب بهترین غذای خشک سگهای بالغ برای سگ شما در نهایت به تصمیم خودتان بستگی دارد. به عنوان صاحب سگ، شما کسی هستید که به طور منظم با او تعامل دارید و بهتر از هر کسی او را می‌شناسید. اگر مدفوع سگ شما سفت و سالم است، سگ به میزان کافی فعالیت می‌کند و انرژی و اشتهای سالمی دارد، پس حتماً غذایی که برای او می‌خرید کاملاً مناسب است.

دامپزشک شما می‌تواند در طول فرآیند انتخاب غذای خشک مناسب کمکی بزرگی بکند. او در مورد تغذیه حیوانات خانگی بیشتر از افراد معمولی می‌داند و همچنین به تحقیقات و منابعی دسترسی دارد که افراد معمولی ممکن است به آن‌ها دسترسی نداشته باشند. دامپزشک می‌تواند به شما کمک کند تا گزینه‌های خود را محدود کرده و پاسخ سوالاتتان را در مورد غذای سگ بیابید. برای خرید انواع غذا و لوازم برای حیوانات خانگی خود نیز می توانید به پت شاپ اینترنتی دیجی فورپت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *